fbpx

EAT ME!

EAT ME!


Лаура, обсебена от теглото си красавица, е на вечеря с лакомия си и богат любовник в луксозен ресторант. Но по време на обилното угощение, Лаура попада в необичаен свят, в който пеещата храна я въвлича във вихър на танца, от който тя излиза променена завинаги.

 

Година: 2016
Жанр: Комедия, Мюзикъл
Продължителност: 20 мин.
Режисьор: Илина Перянова
С участието на: Луиза Григорова, Найджъл Барбър

Продуценти: Илина Перянова, Ягама, Александър Крумов

С подкрепата на: Национален Дворец на Културата- НДК, Фондация Хайнрих Бьол, Сдружение ”За Земята”, Американска Фондация за България

С участието на: Луиза Григорова, Найджъл Барбър
Участват още: София Георгиева, Диляна Спасова, Йоана Иванова, Елиан Аройо, Ивайло Драганов, Лилия Христова, Борислав Христов, Искрен Петков, Диана Костова, Йоана Цекова, Филип Дипчиков, Васил Дипчиков, Стефан Вучов, Анелия Мангърова

Режисьор: Илина Перянова
Оператор: Александър Крумов
Сценарист: Илина Перянова, Ягама ака Марианна Перянова, Катариина Ребане
Сценограф: Ягама
Звук: Валентин Кирилов
Музика: Емелина Горчева
Монтаж: Асен Соколов
Хореография: София Георгиева
Първи асистент режисьор: Магделена Илиева
Втори асистент режисьор: Илиян Кючуков
Костюми: Ягама
Скриптер: Стефания Величкова
Директор Продукция: Илиян Кючуков
Асоциативен Продуцент: Яна Георгиева
Продуцент НДК: Пламена Гиргинова
Асистент продукция: Христина Вардева
Ранъри: Момчил Петров, Анна Дмитриева
Първи асистент оператор: Бисер Джонев
Втори асистент оператор: Веселин Христов
Втори асистент оператор: Димитър Крумов
Допълнителна камера: Ангел Балакчийски
Осветители: Делян Матвийчук, Кран Крум Първанов, Къци Първанов
Звукозапис на терен: Атанас Пейчев, Виолета Ангелова
Бум на терен: Велизар Багаров
Асистент сценографи: Мирела Терзийска, Алек Антонов
Гримьори: Катя Савова, Виолета Чанева
Костюмът на Лаура: София Хюсейн
Шивач костюми храна: Елена Симеонова
Шапки костюми храна: Ириана Шкодрова
Кастинг масовка: Златето Керемеджиева, Мария Атанасова
Цветни Корекции: Александър Крумов
Компютърна Графика: Стоян Чолаков
Постпродукция звук: Film Sound Studio- Валентин Кирилов, Румен Бояджиев
Графичен дизайн и илюстрация: Надежда Георгиева
Микс и запис студио: Павел Стойчев
Певци: София Петрова, Георги Николов, Виктор Ибришимов, Йоана Пекова
Музиканти: Любен Любенов, Илиян Тиков, Борил Атанасов, Емелина Горчева

Продуценти: Илина Перянова, Ягама, Александър Крумов
Изпълнителни продуценти: Янчо Михайлов, Деян Барарев
Продуцентска компания: Уга буга Арт ООД; Crossroad Pictures; Сдружение Щипка

 

Със специални благодарности към: Деляна Монева и Анри Донно (HRC Culinary Academy); Инка Девиц (Heinrich Boell Foundation); Десислава Стоянова (Фондация „За земята“); Ваня Щерева; Мирослав Боршош; BUFO; Sito Studio; Right Rental; Black Stamp и всички подкрепили проекта в платформата Kickstarter

НАГРАДИ:

2018
3та награда най-добър филм в тематика Екология Green Montenegro Film festival; Черна гора
Награда за най-добър студентски филм California Women’s Film Festival; САЩ

2017
Най-добър филм, Най-добър младежки филм на Green Fest; Сърбия
Най- добра комедия на 18th Bare Bones International Independent Film & Music Festival; САЩ
Най-добра музика на WILDsound Festival European films; Торонто, Канада
Най-добър Студентски Филм на Gulf of Naples Film Festival; Италия
Най-добра къса комедия на World on Fire Film festival; САЩ
Най- добър фантастичен филм в Festival Internacional de Cine del Mar Caribe; Венецуела
Специално отличие на 12ти Студентски Филмов Фестивал Ранно Пиле; София, България
Най-добър Студентски Филм Mexico International Film Festival; Мексико

2016
Най-добър монтаж на Best Of Baltic Film and Media School/ Талин, Естония
Специално отличие на Дни на Българското Документално Кино; Берлин, Германия
Втора Награда за Най- добър детски филм на Международния Фестивал за Музикално Кино; Велинград
Най- добра музика на International Independent Film Awards, САЩ
Най- добри специални ефекти на 5th Mumbai Shorts International Film Festival; Индия
Най добра експериментална режисура на DIRA; Индонезия

Номинации:

Номинация за най-добър късометражен филм на Be Epic! Londоn International Film Festival; Лондон
Номинация за Best Escapism Film в Tampa Bay Underground Film Festival; САЩ
Номинация за Най- добър Студентски Филм, Най- добър сценарии, Най- добър монтаж в Bucharest ShortCut Cinefest 2016; Румъния
Номинация за най- добър режисьор; Номинация за изключително оригинален филм Medusa Underground Film Festival 2019; Щатите
Номинация за най- добър мюзикъл Alternative Film Festival 2018; Щатите

ОЩЕ ФЕСТИВАЛНИ СЕЛЕКЦИИ:

2019
42th Festival of Nations; Австрия
Short Movie Club; Беларус

2018
4th Seoul International Food Film Festival; Южна Корея
CScreen Festival; Испания
EDIBLE CINEMA edition Labocine ( онлайн списание за кино и наука от САЩ)
Phoenix Film Festival Melbourne; Австралия
Контраплан, Червена Къща; София
Barbados Independent Film Festival; Барбадос
Джобен Фестивал, София

2017
Tirana Film festival; Тирана
32nd European Short Film Festival of Brest 2017; Франция
Timishort Film Festival; Румъния
Tasmanian eco Film Festival; Австралия
14th International short film Festival In the Palace; България
7th Eco Film Festival 2017; Мексико
Festival de Cine Solidario de Guadalajara 2017; Испания
Divan Film Festival; Румъния
Jehlum Long and Short Film Festival; Индия
Near Nazareth Festival; Израел
Chittagong SHORT Film Festival 2017; Бангладеш
Chennai International Short Film festival; Индия
New Wave Short Film Festival 2017; София, България
Chhatrapati Shivaji International Film Festival; Индия
Fantasturka Turkish Fantastic and Horror Films Festival’; Анкара, Турция
Sochi Film Festival; Русия
Madeira Film Festival; Острови Мадейра
New media Film Festival, LA/ САЩ
7th Pune International Film Festival; Индия
SEFF – Smaragdni eco film festival; Хърватска
14th Green Film Festival; Сеул, Южна Корея
Environmental Film Festival; Албания
Cayman International Film festival; Каймански о-ви
Lake Charles Film & Music Festival; САЩ

2016
Love and anarchy International Film Festival/2016; Хелзинки, Финландия
Kaohsiung film festival Official Competition 2016; Тайван
Kuala Lumpur Eco Film Festival; Малайзия
Paris Independent Film Festival; Франция
Bridges Film Festival; Гърция
Златна Роза 2016; България- Извън конкурсна програма
Киномагия 2016; село Ганчовец, България
Muvi, International Music Film Festival 2016; Португалия
Awareness film festival; САЩ
Todos Somos Otros; Mexico
So independendent Film Festival; София, България
PrigrecoZen Film Festival; Италия

Галерия