fbpx

СНЕГУРОЧКА

СНЕГУРОЧКА


Имало едно време в съвременен Талин възрастна двойка, която цял живот искала дете. Един ден мечтата им се сбъдва и в дома им се появява мистериозното момиче Снегурочка. Но Владимир, млад мъж от квартала, се влюбва в нея. Филмът ”Снежното момиче” е приказка за чудеса, любов и за крехкостта на живота.

 

Година: 2016
Жанр: Драма, Романтичен
Продължителност: 28 мин.
Режисьор: Илина Перянова
С участието на: Хелен Рекор, Екатерина Егорова, Евгений Гайчук, Александър Жиленко

Продуценти: Илина Перянова, Марианна Перянова- Ягама, Мария Крииса

С подкрепата на: Дарители в платформата Indiegogo, Kehrvieder, Kompressor, Lime Buffet, Maiasmokk, Premia, Logotex Print, Kingitus.ee, Alecoq, Nutella, Ranna-Rottsi, Allfilm, Concept Studio, Kohvieri, Mountain Films, Mantikore films, Unised

С участието на: Хелен Рекор, Екатерина Егорова, Евгений Гайчук, Александър Жиленко

Режисьор: Илина Перянова
Оператор: Андрей Кулпин
Сценарист: Илина Перянова
Сценограф: Илина Перянова, Маария Паабунен
Звук: Дмитрий Наталевич, Валентин Кирилов, Иван Андреев
Музика: Бйорн Ноаро
Монтаж: Надя Прахова, Барош Демир
Хореография: Ирина Фредерика Тарвида
Първи асистент режисьори: Надя Гирич, Диана Йорс, Енрико Родригез Бароне
Втори асистент режисьори: Доменико Малканги, Павел Дизио Влазевич
Трети асистент режисьор: Адриана Санду Гуиман
Първи асистент оператор: Аксели Виртанен
Втори асистент оператор: Сана Мария Ринк
Втори асистент оператор: Владислав Муковин
Осветители: Иля Шмидт, Еркка Лехто
Грип: Максим Подолски, Александр Оконовс, Емилс Скривелис и др.
Грим: Едет Елер, Лидия Феодора Джаксон
Визуални ефекти: Никола Пиовесан
Цветни корекции: Калин Петров/Консепт Студио
Звук на терен: Никита Шишков, Даниел Пикон, Лииза Тол
Драматургични консултанти: Танел Тоом, Маргарит Кеердо Даусон
И още екип: Катариина Ребане, Вадим Козлов, Петър Трудолюбов, Светлана Вронски (костюм на Снегурочка), Ахто Нуут, Тееле Щраус, Биби Каск, Анна Лииза Алметс, Руслан Грудев, Раунно Линамае и много други хора – екип, масовка и приятели, без които този филм нямаше да бъде възможен!

Продуценти: Илина Перянова, Мария Крииса, Марианна Перянова – Ягама
Изпълнителни продуценти: Ирина Фредерика Тарвида, Кристиина Амор
Асоциативен продуцент: Катаржина Кочани
Продуцентска компания: Уга Буга Арт, Балтийска щкола за кино и медии

 

Със специални благодарности към: Подкрепилите кампанията в Indiegogo, Kehrvieder, Kompressor, Lime Buffet, Maiasmokk, Premia, Logotex Print, Kingitus.ee, Alecoq, Nutella, Ranna-Rottsi, Allfilm, Concept Studio, Kohvieri, Mountain Films , Mantikore films , Unised

НАГРАДИ:

2018
Best Screenplay at Mysticon Film Fest, USA

2017
Best Screenplay at Anifafest, Albania Best Actress for Ekaterina Egorova/ Special mention at Balticon Short Film Festival, USA
Best International Film Audience Prize/ Silver Horse International Film Festival, Sweden

 

ОЩЕ ФЕСТИВАЛНИ СЕЛЕКЦИИ:

2019
Athens Marathon Film Festival
PORTO FEMME – International Film Festival
Prisma Independent Film Awards
Jelly FEST

2018
CineSol Film Festival, USA
FFF- Filmstrip International Film Festival, Best Student Short Nomination, Romania
24th SGUARDI ALTROVE FILM FESTIVAL – Milan
2018 Crossroads Film Festival – Jackson, Mississippi
MYSTICON INDEPENDENT FILM FESTIVAL, USA
14th International Film Festival In the Palace
FESTIVAL INTERNACIONAL PARA LA NIÑEZ Y LA ADOLESCENCIA KOLIBRI (Bolivia)
Moscow Shorts, September edition

2017
39th Cairo International Film Festival
Stonybrook film festival; New York, USA
Green Me Festival; Germany
Juggernaut Film Festival; Chicagi, USA
MONIFF;Keene New Hampshire, USA
SLWF- Short Long World Festival, Argentina
Cinema of the Future-A-FestFilm; Albania
Love International Film Festival; USA
Festival Internacional de Cine del Imperio Inca; Lima, Peru
Espacio Enter; Canary Islands
Kinomagic; Bulgaria
Kids First; Santa Fe, USA
Female Eye Film Festival; Toronto, Canada
45th Festival of Nations, Austria
Regina International Film festival and awards; Switzerland
Portobello International Short Film Festival; London, England
Open Place International Short Film Festival; Latvia
Pocket Festival; Bulgaria
8th Muestra Otros Cines; Argentina
FICP – Festival Internacional de Cine de la Patagonia; Аrgentina
Västerås Filmfestival, Sweden
68th Montecatini International Short Film Festival; Italy
Cyborg Film Festival, Italy
FICIP Festival Internacional de Cine Independiente de Pozos, Mexico
Festival Internacional de Cone Fantastico y de Terror de Navarra, Spain
Tri-Cities International Film festival, USA
Trani Film Festival, ITALY
KINÉ, Muestra Internacional de Cortometrajes, Mexico
Ramunas Atelier International Independent Film Awards, Latvia

2016
Best of Baltic Film and Media School; Tallinn, Estonia
Golden Rose; BulgariaFestival; Италия

Галерия